Turniej Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

W dniu 28 lutego 2024 r. został przeprowadzony  w szkole Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Strachosławiu etap szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. Uczniów do turnieju przygotowywał Pan Zbigniew Weremko. Do etapu gminnego zakwalifikowały się 2 osoby:

I Grupa- uczennica klasy IV – Nicole Koneczna

II Grupa – uczeń szkoły podstawowej klasy VI - Tomasz Kołyga

Do etapu gminnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”, który odbył się 7 marca 2024 r. w Świetlicy Wiejskiej w Kamieniu przystąpił Tomasz Kołyga. W turnieju brali również udział uczniowie ze szkół podstawowych w Kamieniu i w Czerniejowie. Do kolejnego etapu powiatowego zaklasyfikował się Tomasz Kołyga zajmując I miejsce w kategorii klas V-VIII. Nagrody dla zwycięzców turnieju zostały ufundowane przez Wójta Gminy Kamień oraz Lasy Państwowe Nadleśnictwo Chełm.

W Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie w dniu 22 marca 2024 r. odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” w którym uczeń naszej szkoły – Tomasz Kołyga zajął V miejsce.

Celem przedsięwzięcia jest rozpowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, praktycznych umiejętności organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!