Matematyczna sztafeta zadaniowa

Regulamin Szkolnego Konkursu Matematycznego

dla uczniów klas V - VII Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Strachosławiu

Matematyczna Sztafeta Zadaniowa

1. Cele:
  • rozbudzanie zainteresowań matematyką, pozyskiwanie utalentowanych uczniów oraz wdrażanie ich do udziału w konkursach;
  • sprzyjanie rozwojowi uzdolnień i zainteresowań, pobudzanie twórczego myślenia, wspomaganie zdolności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu;
  • wyrabianie wśród uczniów takich cech jak samodzielność, odpowiedzialność, wytrwałość, systematyczność;
  • umożliwienie uczniom sprawdzenia własnej wiedzy matematycznej;
  • wdrażanie do zdrowej rywalizacji, umiejętności ponoszenia porażek, radzenia sobie w sytuacjach stresujących, towarzyszących sprawdzianom, konkursom, egzaminom.

1. Konkurs jest skierowany do uczniów klasy V, VI i VII.
  2. Organizatorem jest Pani Agnieszka Adamczuk-Koziej, nauczyciel matematyki w Szkole Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Strachosławiu.
  3. Konkurs trwa od października do marca i składa się z 4 części.

I część – październik 2023 r.

II część – listopad 2023 r.

III część – grudzień/styczeń 2023 r.

IV część – luty/marzec 2024 r.

1. Zadania konkursowe o różnym stopniu trudności będą spójne z treściami programowymi realizowanymi w poszczególnych klasach.
  2. Zadania będą publikowane na stronie internetowej szkoły w terminie do 10 dnia danego miesiąca.
  3. Zadania należy rozwiązać na kartkach formatu A4 dołączonych do opublikowanej karty z zadaniami i oddać podpisane do końca danego miesiąca do Pani Agnieszki Adamczuk-Koziej.
  4. Maksymalna liczba punktów możliwych do zdobycia podczas poszczególnych części wynosi 5. Punkty uzyskane w kolejnych częściach konkursu będą sumowane.
  5. Zadania powinny być rozwiązane samodzielnie. Ocenie podlega poprawność merytoryczna, warunkiem sprawdzenia jest czytelność i estetyka pracy.
  6. Wyniki poszczególnych części konkursu będą podawane do wiadomości w terminie do 2 tygodni po złożeniu prac.
  7. Aktualne wyniki będą umieszczane na stronie internetowej szkoły w zakładce Matematyczna sztafeta zadaniowa.
  8. O liczbie nagrodzonych osób decyduje organizator po przeanalizowaniu końcowych lokat.
  9. Nagrodzeni uczniowie otrzymają oceny celujące jako oceny cząstkowe z przedmiotu, dyplom laureata oraz nagrody.
  10. Tytuł Laureata Matematycznej Sztafety Zadaniowej otrzymuje uczeń z klasy V, VI VII z największą liczbą punktów uzyskanych z całości konkursu.
  11. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród, odbędzie się w kwietniu 2024 r.
  12. Wszelkie sprawy, o których nie mówi regulamin rozstrzyga organizator.
  13. Udział w konkursie jest równoznaczny z zaakceptowaniem regulaminu i wyrażeniem zgody na publikację wizerunku dziecka na stronie internetowej szkoły.